Filmy szkoleniowe i korporacyjne


Filmy korporacyjne, szkoleniowe – produkcja 


Film korporacyjny

Produkcja filmów korporacyjnych to atrakcyjny, efektowny i skuteczny sposób reklamy dla dużych przedsiębiorstw. To świetne rozwiązanie dla spółek czy też organizacji, które systematycznie budują wizerunek marki zarówno w kraju, jak i za granicą.

Film korporacyjny to potężne narzędzie public relations: znakomity środek przekazu informacji i budowania spójnego, pozytywnego wizerunku firmy i organizacji. Filmy korporacyjne opowiadają historię i sukcesy przedsiębiorstwa, pokazują pracowników, produkty, usługi czy realizowane projekty i są świetnym instrumentem do motywacji sprzedażowej pracowników. Takie filmy promocyjne dla firm znajdują zastosowanie w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej organizacji, a także jako spoty reklamowe skierowane do odbiorców B2B oraz narzędzie employer brandingu.

Filmy promocyjne dla firm w komunikacji wewnętrznej 

Realizujemy filmy dla firm o różnej tematyce – począwszy od wizerunku organizacji. W komunikacji wewnętrznej taki film firmowy ułatwia nowemu pracownikowi wdrożenie się i poznanie przedsiębiorstwa, umożliwia szybszą integrację z pracownikami już zatrudnionymi. Wykorzystując jednocześnie obraz, dźwięk i słowo, skuteczniej uchwycisz, oddasz te nienamacalne elementy marki i organizacji – skojarzenia, atmosferę, wizję, wyznawane wartości czy pożądane wśród pracowników zachowania, nastroje, schematy myślenia i motywacje. Przygotowany w przemyślany sposób scenariusz filmu sprawi, że materiał powie więcej niż regulamin firmy i zbiór dobrych praktyk czy kodeks wartości ujęty w sztywnej opisowej formie.

Film wizerunkowy dla firm w komunikacji wewnętrznej jest także narzędziem do budowania relacji z pracownikami i poczucia zjednoczenia, przynależności. Krótki seans przy okazji spotkania firmowego przypomni o historii, przyszłości, wizji, którą pracownicy realizują, wzmacniając świadomość celu i motywację do dążenia do zaprojektowanej rzeczywistości.

Film korporacyjny w komunikacji zewnętrznej

W komunikacji zewnętrznej filmy korporacyjne filmy biznesowe mają za zadanie zaprezentować firmę potencjalnym klientom, kontrahentom lub partnerom oraz zwiększyć jej renomę.

W obecnych czasach firma bez odpowiedniej reklamy nie istnieje. Film korporacyjny pozwala dostarczyć potencjalnemu klientowi cenną wiedzę o firmie i jej usługach czy produktach. Produkcja filmów reklamowych dla firm stała się więc dzisiaj jednym z najskuteczniejszych środków przekazu, którego siła polega na spójnym i atrakcyjnym połączeniu różnego rodzaju mediów, takich jak fotografie, video, animacja, muzyka i lektor. Poruszający się obraz wraz z dźwiękiem bardziej przyciąga i skupia uwagę niż przykładowo reklama w gazecie czy billboard.

Filmy korporacyjne wykorzystasz również jako ciekawy film wizerunkowy na stronę internetową czy portale społecznościowe, film rekrutacyjny na targi pracy i uczelnię albo film informacyjny dla Twoich potencjalnych klientów czy partnerów w biznesie (video content marketing). Filmy promocyjne stały się jednym z najważniejszych, ale również najelastyczniejszych narzędzi marketingu.

Film reklamowy dla firm odgrywa ogromną rolę w procesie employer brandingu dodany do ogłoszenia o pracę, znacznie je uatrakcyjnia i przekazuje to, co nieuchwytne w słowach: wartości i atmosferę w pracy. Film promujący pracę w organizacji ukazuje jej realia, pracowników, przełożonych, miejsce i narzędzia, czyli to wszystko, co istotnie wpływa na decyzję o wysłaniu zgłoszenia. Pobudza motywację potencjalnego kandydata, zmieniając wyobrażenia i domysły w poczucie pewności. 

Produkcja filmowa dla firm: od koncepcji po przygotowanie do dystrybucji

Aby produkcja filmowa przebiegła bez problemu i z jak najlepszym efektem, trzeba drobiazgowo przedstawić cele danego projektu, zdefiniować grupę docelową, określić kierunek realizacji względem Państwa oczekiwań. Musimy odpowiedzieć na pytanie, kto będzie odbiorcą filmu? Jakie wrażenia ma wywoływać materiał? Co jest głównym celem – jakie założenia biznesowe ma realizować film promocyjny? Skuteczne filmy reklamowe rodzą się z solidnej analizy i pomysłowej wizji.

Proces tworzenia filmu firmowego przebiega dokładnie tak samo, jak każdej innej – dużej czy małej – produkcji video. Realizację filmu promocyjnego poprzedza przygotowanie scenariusza, a następnie planu zdjęciowego. Opracowujemy również dodatkowe materiały, takie jak choćby storyboardy, które zarówno Tobie, jak i naszym specjalistom zobrazują i przybliżą to, jak mają wyglądać poszczególne sceny. Końcowym etapem produkcji filmowej jest montaż video, korekcja obrazu, dźwięku i światła, dodanie efektów specjalnych oraz interaktywnych elementów. Film dla firm przygotowujemy też do emisji w social mediach czy na stronie internetowej, dbając o aspekty techniczne.

Filmy reklamowe dla firm w OSTRO

Masz pomysł na swój promocyjny film dla firmy? Świetnie – wcielimy go w życie, a przy tym dobrze Ci doradzimy i podzielimy się własnymi pomysłami.  Nie wiesz, jak zabrać się za stworzenie filmu firmowego? Też dobrze – i nie musisz się martwić, bo o wszystko zadbamy. Na dobry początek proponujemy rozmowę.

Jesteśmy elastyczni: to my dopasujemy się do Ciebie, czyli wspólnie ustalimy zakres, formę i czas realizacji i wreszcie koszty. Cena filmu promocyjnego dla firm to wypadkowa wielu elementów, dlatego przygotujemy kosztorys – odezwij się do nas i wspólnie zadbajmy o skuteczne narzędzia do realizacji Twoich założeń biznesowych, które zmieszczą się w założonym budżecie.

Krótkie filmy reklamowe, godzinny film korporacyjny lub seria minifilmów, materiał tradycyjny, z interaktywnymi elementami czy w technologii wirtualnej rzeczywistości – dla nas nie ma niemożliwego, a każdą produkcję traktujemy jak wyzwanie.

Filmy szkoleniowe

Filmy szkoleniowe to skuteczny i nowoczesny sposób na pozyskanie lub uzupełnienie wiedzy zamiast słuchania nudnych wykładów lub czytania nużących materiałów można obejrzeć ciekawe video. Produkcja filmowa może być alternatywą dla tradycyjnych szkoleń, zwłaszcza wówczas, gdy konieczne jest zobrazowanie danego tematu.

Zaletą filmów szkoleniowych jest ciekawa prezentacja, ale też oszczędność w zakresie szkoleń – pracownik nie musi wyjeżdżać na szkolenie, a co za tym idzie, nie płacisz za dojazd, nocleg, wynajem sali itd. Filmy szkoleniowe znacznie zwiększają efektywność w podnoszeniu kwalifikacji pracowników, można bowiem wielokrotnie je oglądać, a dzięki temu pracownik (bez dużego wysiłku dla umysłu) powtarza materiał i utrwala wiedzę.

Tego typu produkcje filmowe wykonujemy zgodnie z oczekiwaniami naszego Klienta.

Możemy na przykład:

  • Wykonać prezentację produktu wraz z jego zastosowaniem.
  • Nagrać zajęcia szkoleniowe lub prezentację.
  • Opracować „instrukcję użytkowania” w formie filmu.
  • Stworzyć materiały szkoleniowe dla pracowników.

Filmy szkoleniowe opublikujesz na portalu internetowym i intranetowym, wyświetlisz na projektorach LED bądź monitorach plazmowych.

Film produktowy, czyli narzędzie sprzedaży

Szczególną formą materiałów szkoleniowych są filmy produktowe pokazujące budowę i działanie danego przedmiotu, jego funkcje, innowacje, użycie i zastosowanie. Taki materiał video, na przykład w formie recenzji lub klasycznego filmu reklamowego, zachęci potencjalnych odbiorców do zakupu danego produktu. To też dobry sposób, by zareklamować firmę i zbudować jej profesjonalny, pozytywny wizerunek marki na targach i prezentacjach, czyli narzędzie w komunikacji B2B – do wykorzystania choćby w ramach uzupełnienia oferty firmy w rozmowie handlowca z partnerem biznesowym. Wreszcie film produktowy genialnie sprawdza się w celach szkoleniowych, tym bardziej że dzisiaj może stanowić coś więcej niż tylko ciąg zdjęć z tradycyjnej kamery.

Filmy szkoleniowe a nowoczesne technologie

Dzięki takim rozwiązaniom jak filmy VR i 360 stopni, animacje i wizualizacje 3D i elementy interaktywne zorganizujesz szkolenie w terenie, w realnej sytuacji, bez opuszczania firmy i angażowania w nie dodatkowych osób w rolach aktorów. Pokażesz pracownikowi, jak od jego decyzji zależy powodzenie bądź fiasko danego przedsięwzięcia czy przebieg rozmowy z potencjalnym klientem.

Dzięki elementom wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości delegujesz szkoloną osobę w teren i stawiasz ją w centrum wyreżyserowanych, ale prawdopodobnych wydarzeń – na przykład w sytuacji obsługi danego narzędzia, realizacji usługi czy też rozmowy. Pracownika poddajesz pewnego rodzaju symulacji, dzięki czemu ma szansę ćwiczyć w praktyce i się sprawdzić, a Ty ocenić jego kompetencje czy postępy. Dodając do video elementy interaktywne, postawisz tę szkoloną osobę przed koniecznością wyboru oraz podjęcia decyzji: w zależności od niej zmieni się dalszy ciąg historii, ukazując pracownikowi konsekwencje działania, możliwe scenariusze czy reakcje.

Nowoczesne techniki wizualizacji i animacji 3D to z kolei możliwość ukazania tego, co niedostępne dla kamery na przykład wnętrza produktu, a także stworzenia zupełnie nowego świata, zaprezentowania nieistniejących jeszcze, a zaprojektowanych obiektów bądź przedmiotów w istniejącej rzeczywistości – choćby budynku w otoczeniu, w którym ma się znajdować, lub prototypu sprzętu we wnętrzu mieszkania. 

Produkcje promocyjne wykorzystujące nowe technologie to też sposób, aby wyróżnić swój przekaz i markę na tle konkurencji oraz przyciągnąć uwagę odbiorcy w mediach społecznościowych czy na firmowych stronach internetowych.

Produkcja filmów szkoleniowych w OSTRO

Nasza produkcja filmowa dla biznesu (czyli filmy korporacyjne i filmy szkoleniowe) wyróżnia się zawsze dynamiką oraz oryginalnym i interesującym przekazem. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych: jesteśmy elastyczni, więc z chęcią dostosowujemy się do indywidualnym oczekiwań naszych Klientów, ale też proponujemy własne pomysły. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem i doświadczoną ekipą, sprawnie wykorzystujemy najnowsze technologie.

Tworząc filmy szkoleniowe, bierzemy na warsztat różne formy prezentacji wizualnej, między innymi wspomniane animacje i wizualizacje 3D, ale także zdjęcia, wykresy, bądź diagramy, które urozmaicają przekaz oraz wzmacniają edukacyjno-szkoleniowy charakter filmu. Na cenę filmu wpływa wiele różnych zmiennych, dlatego też zawsze przygotowujemy indywidualny kosztorys – skontaktuj się z nami i opracujemy ofertę.

Przykładowe filmy szkoleniowe znajdziesz w portfolio na naszej stronie internetowej.

Sprawdź nasze portfolio lub zobacz poszczególne realizacje poniżej

Produkcja oraz montaż teledysków wymaga specjalnego sprzętu, dzięki któremu kreślimy genialne pomysły. OSTRO VIDEO gwarantuje realizację każdego projektu na sprzęcie najwyższej jakości.

To najefektywniejsze media, których potęga polega na spójnym i atrakcyjnym połączeniu różnego rodzaju mediów, takich jak zdjęcia, film, animacja, muzyka, lektor. Jeśli reklama w telewizji to tylko z OSTRO.

Filmy szkoleniowe oraz korporacyjne to znakomite rozwiązanie dla spółek i organizacji celowo budujących swój wizerunek zarówno w Polsce jak i zagranicą. Sprawdź naszą ofertę.

Animacje i wizualizacje 3d to nasza kolejna pasja. Tworzymy nawet najbardziej skomplikowane projekty. Tworzymy animacje 3D produktów, postaci, scen i obiektów itp.

Zdjęcia z lotu ptaka to doskonały sposób na atrakcyjne przedstawienie rozległych terenów i budynków widzianych z góry. Nic więc dziwnego, że filmowanie z powietrza cieszy się sporą popularnością.

Filmy VR (Virtual Reality) to prawdziwa rewolucja w dziedzinie sztuki filmowej. Do ich realizacji używa się wieloobiektywowej kamery sferycznej rejestrującej obraz pod kątem 360 stopni.