Filmy VR oraz Filmy 360 stopni

Filmy VR (Virtual Reality) to prawdziwa rewolucja w dziedzinie sztuki filmowej. Do ich realizacji używa się wieloobiektywowej kamery sferycznej rejestrującej obraz pod kątem 360 stopni. Dzięki temu widz może samodzielnie manipulować perspektywą i obserwować wszystko, co znajduje się dookoła. Przenosi się w ten sposób do wirtualnej rzeczywistości (filmy VR) i tym samym zyskuje poczucie uczestniczenia w wydarzeniach pokazywanych w filmie. Zmiana perspektywy jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą myszki lub touchpada. Filmy 360 stopni można oglądać na komputerach stacjonarnych, laptopach, wszelkich urządzeniach mobilnych i za pomocą gogli wirtualnych Cardboard. Do niedawna technologia sferyczna wykorzystywana była głównie do tworzenia spacerów wirtualnych, takich jak na przykład popularne Google Street View. Dziś coraz częściej stosowana jest również do produkcji filmów, co stanowi prawdziwy przełom w historii kina. Dotychczas, zarówno w filmach 2D, jak i 3D, wybór obrazów, które pojawiały się na ekranie, należał tylko do twórców danej produkcji. Filmy 360 stopni, czyli sferyczne, zmieniają ten stan rzeczy, dając widzom możliwość decydowania o tym, co w danej chwili chcą oglądać. Mogą więc obserwować akcję filmu lub zmieniając perspektywę obejrzeć całe najbliższe otoczenie. Tym samym produkcja filmów 360 stopni jest czymś niesamowitym, działaniem, które pozwala przenieść się do zupełnie innego, wirtualnego świata.

filmy vr 360 stopniProdukcja filmów 360 stopni – najważniejsze informacje

Należy mieć na uwadze to, że produkcja filmów 360 stopni znacząco różni się od kręcenia filmów 2D i 3D. Dotyczy to zarówno rejestracji obrazu, jak i montażu. Umiejscowienie widza w samym centrum akcji wymaga zupełnie innego sposobu filmowania i przygotowania planu zdjęciowego. W tradycyjnych produkcjach ekipa filmowa ukryta jest za kamerą, co w przypadku filmów VR nie jest to możliwe. Z tego powodu kamera musi znaleźć się w centrum akcji, stać się jej integralną częścią i rejestrować wszystko wokół. Do tego celu wykorzystuje się kamerę sferyczną, która posiada wiele obiektywów nagrywających obraz w przypisanych sobie fragmentach. Niektóre filmy 360 stopni kręcone są również za pomocą dronów, dzięki czemu widz może przenieść się do wirtualnej rzeczywistości zaprezentowanej z lotu ptaka.

Należy pamiętać, że produkcja filmów 360 stopni to również montaż. Połączenie poszczególnych obrazów wymaga doskonałej precyzji, ponieważ w trakcie oglądania filmu widz nie może zauważyć żadnych „szwów”, czyli właśnie miejsc łączenia. Przy filmach sferycznych zmienia się również częstotliwość cięć. Obecnie przy montażu tradycyjnych filmów stosuje się szybkie i częste cięcia, a widzowie mogą komfortowo oglądać produkcje, w których zastosowano nawet 3000 cięć. Przy produkcjach sferycznych wymagana jest jednak zmiana tego podejścia. Filmy VR muszą być montowane przynajmniej cztery razy wolniej niż tradycyjne. Dzięki temu percepcja obrazu nie będzie powodowała u widzów poczucia dyskomfortu. Film sferyczny powinien być odbierany jako jedno, ciągłe ujęcie. Powoduje to, że osoba oglądająca produkcję 360 stopni umieszczona zostaje w centrum wydarzeń i odczuwa wrażenie iluzji, zgodnie z głównymi założeniami wirtualnej rzeczywistości. Gwałtowne cięcia byłyby więc dla widza nie tylko nieprzyjemne w odbiorze, ale też uniemożliwiały uzyskanie efektu iluzji. Wszystko wobec tego sprowadza się do istotnego spostrzeżenia. Otóż produkcja filmów 360 stopni to nie takie proste zadanie, jak się może wydawać. Wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i doświadczenia, ale też zaangażowania. Z takim właśnie podejściem i tak obszernym zapleczem wiedzy i praktyki realizujemy poszczególne zlecenia.

Filmy VR zgodne z trendami

Pragniemy podkreślić, że branża filmowa stale się rozwija, dlatego naszym celem jest bycie na bieżąco z wszelkimi nowinkami w tej dziedzinie i wdrażanie ich w wykonywanych przez nas produkcjach. Chcemy coraz więcej oferować naszym klientom, a przede wszystkim podążać za stale zmieniającymi się trendami. Ze względu na ogromne możliwości filmów 360 stopni postanowiliśmy zająć się ich realizacją. Dysponujemy najnowocześniejszymi kamerami sferycznymi, dzięki którym tworzone przez nas produkcje wyróżniają się doskonałą jakością obrazu. Wzbudzające spore zainteresowanie filmy VR są dziś świetnym narzędziem marketingowym. Technika sferyczna z powodzeniem może zostać wykorzystana do przestrzennej prezentacji nieruchomości, dzięki czemu potencjalni kupcy mogą obejrzeć mieszkanie lub dom, czując się jakby byli w jego wnętrzu. Jest to też doskonały sposób na sfilmowanie różnego rodzaju imprez, eventów, zaprezentowanie firmy, a nawet zrealizowanie teledysku. Gotowe filmy 360 stopni bądź VR można publikować w serwisie Youtube, na własnych stronach internetowych i na portalu Facebook.

Dla nas produkcja filmów 360 stopni jest nie tylko zadaniem zleconym przez klienta, ale też pasją. Uwielbiamy to robić i z przyjemnością podejmujemy się realizacji każdego zlecenia. Tworzymy oryginalne, nowoczesne filmy 360 stopni odpowiadające oczekiwaniom zamawiającego i współgrające z obowiązującymi trendami.

Profesjonalne filmy VR na wyciągniecie ręki – sprawdź naszą ofertę!

Produkujemy i montujemy teledyski przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Mamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, jak też w obsłudze urządzeń, dzięki którym możemy kreować wyłącznie genialne pomysły. Dostarczamy materiały najwyższej jakości. Sprawdź sam, co możemy Ci zaoferować.

Filmy i spoty reklamowe są najskuteczniejszym środkiem przekazu tylko w momencie, kiedy są odpowiednio wykonane. Trzeba też mieć oryginalny pomysł. Wieloletnia praca w tym zakresie pozwoliła nam zgłębić wiedzę i praktykę w tworzeniu zarówno filmów, jak i spotów reklamowych. Starannie łączymy zdjęcia, filmy, animacje, muzykę i lektor, aby uzyskać atrakcyjny materiał.

Wśród naszych klientów są również spółki i organizacje. Tworzymy dla nich profesjonalne filmy korporacyjne i szkoleniowe. To idealne rozwiązanie, które pozwala świadomie budować wizerunek w Polsce i za granicą. Oferujemy klientom kompleksowa obsługę, w tym fachowe doradztwo.

Nie od dziś wiadomo, że animacje i wizualizacje 3D to nowoczesny i zarazem ciekawy sposób prezentowania produktów, postaci, scen i obiektów. Usługi te mamy w swojej ofercie. Realizujemy proste i skomplikowane projekty. Tworzymy animacje i wizualizacje 3D na wysokim poziomie.

Filmowanie z lotu ptaka przy użyciu specjalistycznego drona to możliwość przedstawienia rozległych terenów i budynków widzianych z góry. To oryginalny sposób prezentowania obiektów i przestrzeni. Usługi te cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a i my sami mamy coraz więcej pracy w tym zakresie.

Filmy Virtual Reality to prawdziwa rewolucja w dziedzinie sztuki filmowej, choć nie są już nowością. Dziś coraz więcej osób korzysta z tej opcji prezentowania przestrzeni. Tego typu zlecenia realizujemy przy użyciu wieloobiektywowej kamery sferycznej, która rejestruje obraz pod kątem 360 stopni.