Filmowanie z powietrza / Zdjęcia z drona

Zdjęcia oraz filmowanie z lotu ptaka (drona) to doskonały sposób na atrakcyjne przedstawienie rozległych terenów i budynków widzianych z góry. Nic więc dziwnego, że filmowanie z powietrza cieszy się sporą popularnością. Malownicze ujęcia wykonane z wysokiej perspektywy stanowią interesujące urozmaicenie każdej produkcji filmowej i tym samym skutecznie przyciągają uwagę widza. Zdjęcia wykonane z lotu ptaka można wykorzystać we wszelkich formach filmowych, począwszy od fabuły i dokumentu, poprzez filmy promocyjne miast i regionów, aż po prezentację firm i infrastruktury. W ramach usługi, jaką jest filmowanie z powietrza, tworzymy wszystkie te materiały.

filmowanie z lotu ptaka z dronaBardzo długo filmowanie z lotu ptaka wykorzystywane było przede wszystkim w wysokobudżetowych produkcjach filmowych. Zdjęcia wykonywane były głównie z pokładów śmigłowców i helikopterów, często za pomocą kamer przymocowanych na zewnątrz. Forma ta pozwalała na uzyskanie ciekawych i dobrych ujęć, ale była bardzo kosztowna. Dziś najnowsze osiągnięcia techniki dostarczają nam tańsze i równie skuteczne narzędzia, które doskonale nadają się do nagrywania zdjęć z dużych wysokości. Filmowanie z powietrza stało się o wiele prostsze wraz z pojawieniem się dronów, czyli niewielkich, bezzałogowych statków powietrznych. Drony wykorzystywane do nagrywania zdjęć wyposażone są w system stabilizowania obrazu, a także wysokiej jakości kamerę. Ze względów bezpieczeństwa posiadają również GPS, czy też nowoczesne systemy umożliwiające automatyczny powrót do miejsca startu i lądowanie. Na rynku dostępne są różne typy bezzałogowych maszyn latających, dzięki którym filmowanie z lotu ptaka nie sprawia profesjonalistom najmniejszych trudności. Urządzenia te różnią się między innymi rozmiarem, mocą, wagą, czy też poziomem trudności obsługi.

Co prawda w sprzedaży dostępne są drony już w cenie około 100 zł i choć w pierwszym momencie wydaje się, że takie ujęcia z góry można byłoby wykonać samodzielnie, we własnym zakresie, to jednak należy pamiętać, że nie są to profesjonalne urządzenia, a już na pewno nie rejestrują obrazu w najwyższej jakości. Ponadto trzeba też dysponować odpowiednią wiedzą, aby móc się nimi poprawnie posługiwać. Dlatego taka inwestycja nie przyniosłaby żadnych korzyści, a filmowanie z powietrza należałoby potraktować bardzo amatorsko. Nie ma tu mowy o profesjonalnym filmie reklamowym czy innej prezentacji.

Najwyższej jakości drony

Jakość zdjęć z drona w dużej mierze zależy od parametrów używanego sprzętu, jak i umiejętności operatora, którego zadaniem jest odpowiednie sterowanie maszyną i wybór najlepszych ujęć. Filmowanie z drona możliwe jest nawet z wysokości 300 m, urządzenie to pozwala ponadto na wykonywanie ciekawych zbliżeń wybranych miejsc i obiektów.

Niewielkie rozmiary i ciche działanie bezzałogowych statków powietrznych to ogromne atuty przy realizowaniu nagrań w mieście, a nawet wewnątrz budynków. To tylko kilka, spośród licznych powodów popularności dronów, które uważa się za technologię rewolucjonizującą branżę filmową i reklamową. Dziś filmowanie z drona to już właściwie standard. O wiele dziwniejsze jest to, że niektórzy z usługi tej nie korzystają.

Filmowanie z drona a marketring

Perspektywa niedrogiego filmowania z powietrza – chodzi tu o filmowanie z lotu ptaka – sprawiła, że drony doceniane i wykorzystywane są obecnie w wielu dziedzinach marketingu. Skutecznie sprawdzają się na rynku nieruchomości, dając firmom możliwość dokładnego zaprezentowania oferowanych domów i budynków. Zdjęcia z drona pojawiają się w licznych reklamach, teledyskach i filmach, również fabularnych. Statki bezzałogowe sprawdzają się doskonale przy rejestrowaniu imprez masowych, takich jak na przykład festiwale, wydarzenia kulturalne i sportowe. Co ciekawe filmowanie dronem coraz częściej używane jest również do wykonywania interesujących nagrań ze ślubów i innych imprez rodzinnych. Szerokie ujęcia panoramiczne, dokładna prezentacja infrastruktury firm z podniebnej perspektywy to niewątpliwe zalety tego sposobu filmowania.

We wszystkich naszych produkcjach stosujemy innowacyjne rozwiązania techniczne i wysokiej jakości sprzęt. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć również cieszącej się ogromnym zainteresowaniem usługi, jaką są zdjęcia z drona.

Profesjonalne zdjęcia z drona

Do dyspozycji mamy kilka wysokiej klasy dronów, dzięki którym filmowanie z powietrza jest profesjonalne i wygodne. Są to następujące modele:

  • HEAVY Octo z kamerą RedEpic,
  • MEDIUM Hexa z kamerą GH4,
  • Light Quadro z kamerą GOPRO,
  • ALTA ze stabilizatorem MōVI.

Zdjęcia z drona, które wykonujemy, wyróżniają się znakomitą jakością obrazu, intensywnymi barwami, dokładnie oddanymi detalami i wspaniałymi panorami. Zdjęcia realizowane z powietrza wykorzystujemy do produkcji spotów reklamowych, filmów korporacyjnych oraz teledysków. Profesjonalne filmowanie z powietrza powierzamy licencjonowanym operatorom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w filmowaniu i sterowaniu dronem. Korzystając z nowoczesnego sprzętu i szerokiej wiedzy z łatwością uchwycą oni wszelkie interesujące ujęcia, zarówno malownicze i sielankowe, jak taż te bardziej dynamiczne.

Profesjonalne zdjęcia z drona, filmowanie z lotu ptaka, filmowanie z drona – sprawdź naszą ofertę już dziś. Zapraszamy do kontaktu! Zapraszamy do współpracy!

Specjalistyczny sprzęt i wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu teledysków pozwala nam na tworzenie genialnych pomysłów. Jeżeli chcesz sprawdzić nasze możliwości, a tym bardziej potrzebujesz nagrać profesjonalny teledysk, koniecznie zgłoś się do nas. Wybierz usługi OSTRO.

Jeżeli wciąż wątpisz w działanie reklamy, koniecznie zgłoś się do nas. Oferujemy profesjonalne, oryginalne i nowoczesne filmy oraz spoty reklamowe. Tworzymy je, łącząc różnego rodzaju media – animacje, zdjęcia, filmy, lektor i muzykę.

Filmy korporacyjne i szkoleniowe to oferta, jaką kierujemy do spółek i organizacji. Wspomagamy ich w świadomym budowaniu wizerunku nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą. Zachęcamy do współpracy!

Jedną z naszych największych pasji jest tworzenie animacji i wizualizacji 3D. Do każdego zlecenia podchodzimy z powagą i maksymalnym zaangażowaniem. Realizujemy te proste i skomplikowane projekty. Oferujemy animacje 3D zarówno produktów, postaci i scen, jak też obiektów.

Możliwość atrakcyjnego przedstawienia rozległych terenów i budynków widzianych z góry pozwala dostrzec to, co tak trudno zauważyć stojąc w ich pobliżu. Filmowanie i zdjęcia z lotu ptaka to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Mamy do tego profesjonalny sprzęt i doświadczonych operatorów.

Filmy VR to nowość w dziedzinie sztuki filmowania i zarazem możliwość zaprezentowania przestrzeni w zupełnie innym wymiarze, z całkiem innej perspektywy. Do realizacji tych filmów wykorzystujemy wieloobiektywowe kamery sferyczne, dzięki którym możemy rejestrować obraz pod kątem 360 stopni.