Profesjonalne filmy dla firm

19 sierpnia 2021 Marketing / strategia
filmy dla firm

Filmy to obecnie – w erze nadpodaży treści pisanej i ślepoty banerowej– najskuteczniejsze narzędzie marketingowe. Dają odbiorcy dużą wartość, a jednocześnie niemal nie wymagają wysiłku w odbiorze. Są jedną z form rozrywki! Dodatkowo produkcja filmów jest też elastyczna. To nie tylko spoty reklamowe TV, ale też filmy biznesowe i video content marketing. Sprawdź, jakie filmy promocyjne możemy stworzyć dla Ciebie w OSTRO!

Co kryje się pod enigmatycznym pojęciem „filmy dla firm”?

„Filmy dla firm” to ogół materiałów wideo, które realizują jakieś cele biznesowe. A że każdy film jest inny, to w tym jednym, gigantycznych rozmiarów „worku” znajdują się dziesiątki różnych rodzajów filmów – m.in. spoty reklamowe, filmy promocyjne do kampanii w social media, materiały content marketingowe, filmy instruktażowe czy szkoleniowe, filmy korporacyjne, explainer video, video employer brandingowe oraz relacje z branżowych eventów – to tak w dużym skrócie!

filmy promocyjne dla firm

Jakie filmy dla firm realizujemy w OSTRO?

W OSTRO nie wybieramy sobie kategorii czy rodzajów filmów, które tworzymy.

Zrealizujemy każdy materiał filmowy – niezależnie od jego celów, formy, odbiorców, lokalizacji planu zdjęciowego oraz udziału aktorów. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem (m.in. dronami i wieloobiektywowymi kamerami sferycznymi), a nasze szeregi zasilają doświadczeni filmowcy z głowami pełnymi świeżych pomysłów. Masz wstępną koncepcję? A może nie masz pomysłu, ale znasz swój cel i wiesz, dokąd zmierzasz? Jeśli tak, to zajmiemy się całą resztą!

Filmy reklamowe

Planujesz kampanię reklamową, która z rozmachem wypromuje Twoją markę i wywinduje słupki sprzedażowe poza skalę? A może tym razem chcesz skupić się na budowaniu i utrwalaniu pozytywnego wizerunku? Niezależnie od celu reklamowego będziesz potrzebować filmu promocyjnego. Zajrzyj do naszego portfolio i zobacz, co tworzymy dla polskich i zagranicznych marek z różnych branż. Są tu zarówno spoty reklamowe TV i filmy sponsorskie, jak i wideo wykorzystywane w internecie.

Z niemałą dumą prezentujemy nasze filmy promocyjne dla:

  • Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn (Euro 2016),
  • mleka Łowickie (ze Zbigniewem Bródką),
  • producenta klocków hamulcowych Breck (z Krzysztofem Hołowczycem oraz Włodzimierzem Zientarskim),
  • Amica (seria spotów i filmy biznesowe),
  • Yareal (m.in. wizualizacje inwestycji Nowogrodzka Square),
  • Allegro (akcja „Kręć kilometry”),
  • Den Braven (animowane filmy reklamowe).
profesjonalne filmy dla firm

Dobrze wiemy, że nie każdy film promocyjny musi zasługiwać na Oscara – wystarczy, że będzie dobrze sprzedawać – ale zawsze stawiamy na świeże pomysły i formy, które pozwolą się wyróżnić i bloku reklamowym, i w internetowej dżungli! 

Filmy biznesowe

Filmy biznesowe to bardzo ogólna nazwa na wszystkie filmy dla firm, które mają cel biznesowy i służą komunikacji wewnętrznej lub zewnętrznej. Przykłady?

  • Filmy korporacyjne – świetne narzędzie pracy dla handlowców i nie tylko! W dłuższej lub krótszej formie możesz przestawić historię firmy, jej misję czy wartości, pokazać siedzibę (oddziały, fabryki czy centra), bądź zaprezentować ofertę. Taki korporacyjny film promocyjny może służyć celom wewnętrznym i zewnętrznym – np. rekrutowaniu pracowników (film employer brandingowy).
  • Filmy instruktażowe – czyli np. popularne explainer video. To może być instrukcja obsługi produktu (dla pracowników, kontrahentów bądź odbiorców końcowych) lub wyjaśnienie jakiegoś procesu (np. technologicznego), funkcji urządzenia, jego budowy, specyfiki i zasady działania. To duże pole do popisu, a takie video przyjmuje bardzo różne formy.
  • Filmy szkoleniowe – z powodzeniem zastępują szkolenia stacjonarne (lub wyjazdowe), albo nawet całe sesje szkoleniowe. Zamiast czytać czy słuchać, pracownik może obejrzeć materiał, także wielokrotnie, lub wrócić do niego w każdej chwili. To oszczędza czas, pracę i pieniądze, a niesie ogromną wartość dydaktyczną. Z elementami storytellingu, animacjami, grafikami i napisami taki film stanie się prosty i przyjemny w odbiorze.

Relacje z eventów

A może Twoja firma organizuje jakieś wydarzenie dla branży lub konsumentów, albo bierze udział w targach czy konferencji? Niezależnie od tego, czy jest to piknik dla rodzin z dziećmi, koncert, zbiórka charytatywna, czy naukowe sympozjum, warto stworzyć z niego relację i udostępnić w mediach społecznościowych lub wykorzystać w relacjach biznesowych.

W OSTRO realizujemy relacje z eventów dla różnych branż (w tym także sportowej i muzycznej) i zawsze nie możemy się tego projektu doczekać! Często proponujemy naszym Klientom, aby w tego rodzaju filmie promocyjnym wykorzystać elementy świata VR oraz technologię 360°. Dzięki temu odbiorca materiału może trafić dosłownie w sam środek wydarzeń, a nawet samodzielnie manipulować perspektywą!

filmy reklamowe dla firm

Filmy w technologii VR i 360°

Do realizacji filmów promocyjnych w technologii VR i 360° wykorzystujemy m.in. wieloobiektywowe kamery sferyczne, które nagrywają wszystko, co się dookoła nich dzieje. Po montażu materiał filmowy staje się wielowymiarowy. Odbiorca znajduje się w jego środku i za pomocą myszki (lub ruchu głowy w goglach VR) może zmieniać perspektywę, aby obserwować dany wycinek tej rzeczywistości. Tego typu materiał, zwłaszcza oglądany w goglach, daje poczucie uczestniczenia w wykreowanej, nieco odrealnionej rzeczywistości – przenosi widza w zupełnie inny świat!

Filmy promocyjne VR i 360° świetnie sprawdzają się w przypadku wydarzeń, ale także wirtualnych spacerów (np. po sprzedawanej nieruchomości) i marketingu miejsc (np. regionów turystycznych, ale też galerii i muzeów).

Filmy promocyjne a techniki animacji

Poza tradycyjnymi i nowoczesnymi technikami filmowymi naszym „konikiem” są też animacje 2D i 3D. Wykorzystanie ich daje rewelacyjne efekty – pozwala stworzyć dowolną scenerię (świat), bohaterów i historię, co byłoby trudne lub niemożliwe w przypadku tradycyjnych ujęć kamery. Tym samym możemy zabrać widza w podróż do nierzeczywistego świata (rodem z science fiction lub fantasy), który będzie jednak wyjątkowo realny i namacalny!

Techniki animacji w filmach reklamowych to sposób, aby się wyróżnić. Warto jednak wykorzystać je też w celach stricte biznesowych – w ten sposób można w ciekawy i obrazowy sposób przedstawić suche dane, statystyki, wyniki badań oraz pokazać, jak coś jest zbudowane i jak działa.

Jak wygląda produkcja filmów dla firm w OSTRO?

W OSTRO mamy elastyczne podejście – dopasowujemy się do potrzeb i wymagań naszego Klienta. Niemniej każda produkcja filmu jest poprzedzona ustaleniami i rozmową (zebraniem potrzebnych informacji) oraz stworzeniem scenariusza. Gdy ten jest zaakceptowany, zaczynamy działać – planujemy, przygotowujemy się, kręcimy ujęcia, a następnie montujemy je (dodając i podkręcając efekty) we w pełni profesjonalny materiał filmowy, który spełnia oczekiwania!

FAQ:

1. Jaki jest koszt produkcji filmów reklamowych dla firm?

Wstępną wycenę możemy przygotować dopiero po pierwszych uzgodnieniach, gdy już poznamy założenia i szczegóły. Koszt produkcji filmu jest uzależniony m.in. od jego formy, długości, lokalizacji zdjęć oraz występu aktorów i statystów. Film reklamowy może kosztować kilka tysięcy złotych, a może kilka milionów dolarów!

2. W jaki sposób kręci się filmy dla firm?

Filmy dla firm kręci się tak, jak wszystkie inne materiały filmowe. Najważniejszy jest scenariusz, na podstawie którego realizowana jest produkcja i postprodukcja. Przed etapem zdjęciowym należy przygotować plan filmowy, aktorów oraz sprzęt.

3. Jakie cele mogą realizować filmy dla firm?

Filmy dla firm realizują różne cele – m.in. reklamowe (sprzedażowe, wizerunkowe) oraz biznesowe (instruktażowe, szkoleniowe, promocyjne, rekrutacyjne). Filmowi można wyznaczyć niemal dowolny cel biznesowy.