Dlaczego warto postawić na animacje reklamowe?

Animacje reklamowe

Animacja reklamowa ma tę przewagę nad tradycyjnym wideo, że pozwala na realizację w zasadzie dowolnego pomysłu – to brak barier i ograniczeń, jakie narzuca plan i obsada filmowa. A jednocześnie animacje reklamowe z równą (a może nawet większą?) skutecznością osiągają zamierzone cele biznesowe! Sprawdź, dlaczego w nowej kampanii dla Twojej marki powinieneś postawić właśnie na animacje!

Wyróżnij się w bloku reklamowym i gąszczu social media

Dobra kreacja reklamowa nie tylko trafia w gust odbiorców, ale zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, które emitowane są w jej towarzystwie. Odbiorca w telewizyjnym bloku reklamowym z łatwością zauważy powtarzalność, wtórność, zwłaszcza tę wyrażoną w scenariuszu czy w sposobie pokazania rzeczywistości. Animacje reklamowe w telewizji są nadal czymś świeżym, mają szansę skutecznie zatrzymać uwagę odbiorcy, przenieść go w zupełnie inny świat.

Podobnie to wygląda w social media – każda minuta w mediach społecznościowych to tysiące kolejnych załadowanych wideo. Nawet najlepsza realizacja filmowa ma tu po prostu prawo się zgubić, pozostać niezauważoną. Inaczej jest z animacjami 2D i 3D, które intrygują, a zdobycie uwagi widza zostaje nagrodzone rosnącą viralowo liczbą udostępnień i reakcji!

Animacja 3D to fikcja przeniesiona na kanwę rzeczywistości

Technika animacji 3D, zwłaszcza przy wsparciu nowoczesnych technologii, pozwala wykreować dowolny świat, jego bohaterów i ich historie, zrealizować każdy, nawet najbardziej oryginalny, pomysł.

W animacji reklamowej masz możliwość przenieść odbiorcę w świat, którego nie zna – w wyimaginowaną rzeczywistość, która będzie wyglądała wyjątkowo realistycznie. Jeśli postawisz na animacje reklamowe, zapomnisz o planie filmowym i aktorach, a jednocześnie wykreujesz historię na miarę oscarowej gali. Animację możesz też połączyć z filmowymi kadrami czy nawet z fotografiami, aby stworzyć swojej marce jej własny świat.

W OSTRO uwielbiamy kreatywne wyzwania, zabawę opowieścią i jej formą. Zerknij na nasze animacje, np. realizacje, które stworzyliśmy we współpracy z All in Games dla gry TOOLS UP!

Animacje reklamowe to tak wdzięczny format, że można z jego pomocą promować wszystko – produkty, usługi, inwestycje, twórczość artystyczną, miejsca i atrakcje turystyczne, a nawet idee!

Animacja 3D to rzeczywistość, której jeszcze nie ma

Animacje reklamowe 3D pozwalają przedstawić światu projekt, który jest nawet dopiero na bardzo wczesnym etapie realizacji. Mowa na przykład o inwestycjach – nieruchomościach czy elementach infrastruktury – których budowa dopiero się zaczęła, lub nie zdążyła jeszcze wystartować.

Nowo budowany obiekt można za pomocą animacji 3D wpisać w istniejącą lokalizację – np. wkomponować zaprojektowany apartamentowiec w otoczenie, zaaranżować jego wnętrze i wypełnić ludźmi.

W ten sposób stworzyliśmy animacje reklamowe dla takich marek jak Skanska czy Yareal (Lixa, Nowogrodzka Square). Kadry sfilmowane z lotu ptaka przedstawiają prawdziwe, tętniące życiem lokalizacje, a nowe budynki zostały stworzone w technice 3D i skomponowane w jedną całość, która jest niemal nie do odróżnienia od tradycyjnej realizacji wideo.

Animacje reklamowe pokażą „jak to jest zrobione”

A może chciałbyś pokazać, jak Twój produkt jest zbudowany – z jakich elementów się składa? Choć technologie i możliwości nowoczesnego sprzętu filmowego imponują, to dotarcie do wnętrza produktu wciąż może być niemożliwe. Z kolei dla twórców animacji to pestka. Możesz więc rozłożyć swój produkt na czynniki pierwsze, pokazać go od środka w niekoniecznie schematycznym ujęciu.

W ten sposób masz szansę uwypuklić te cechy produktu, dzięki którym jest tak unikatowy, skuteczny, funkcjonalny czy bezpieczny. Tego typu animacje 3D świetnie sprawdzają się w kontaktach biznesowych czy w celach szkoleniowych, ale łącząc ją z wciągającą historią i jej bohaterami, otwierasz sobie drogę do fantastycznej kreacji reklamowej.

Tzw. explainer video, czyli animacje produktowe, możesz z powodzeniem wykorzystać na różne sposoby. Zaprezentuj budowę i mechanizm działania produktu, wyróżnij zalety i korzyści, jakie odbiorca może zyskać, gdy skorzysta z Twojej oferty.

Animacje reklamowe pokażą „jak to działa”

Dokładnie w ten sam sposób wykorzystasz animacje 3D, chcąc pokazać światu, jak działa Twój produkt. Animacje reklamowe to świetne narzędzie do promocji produktów i usług nienamacalnych, takich jak narzędzia informatyczne, aplikacje, platformy internetowe, czy np. usługi bankowe, doradcze.

Animacja prezentuje sposób działania, może przeprowadzić odbiorcę krok po kroku przez proces, jaki trzeba przejść, by skorzystać z jakiegoś narzędzia czy oferty. To świetny sposób na pokazanie wszelkich statystyk czy „suchych” faktów, które na kanwie animacji mają szansę ożyć, aby zdobyć uwagę klienta.

Zobacz naszą animację dla PayU – to film instruktażowy, który przeprowadza przez założenie i konfigurację konta w portalu do płatności. I Ty możesz mieć taki animowany instruktaż, który przyda się Twoim klientom, a w odpowiedniej aranżacji – w krótszej formie, z fabułą i bohaterami – będzie promował Twoje narzędzia czy usługi, gdziekolwiek zechcesz – i w telewizji, i w social media!

Animacja 2D i 3D to kreacja brand hero marki

Kolejny element, na którego wprowadzenie pozwala animacja reklamowa, to bohater marki lub postać kojarząca się typowo z jakimś produktem czy usługą. Animowany brand hero może mieć dowolny wygląd, głos i cechy charakterystyczne (np. sposób poruszania się). Co więcej, za pomocą animacji możesz stworzyć swojemu bohaterowi cały świat, by opowiedzieć z jego udziałem intrygującą historię.

Animacje reklamowe mogą mieć wymiar 2D lub 3D, być nierzeczywiste, zbliżać się do świata kreskówek czy dawnych gier komputerowych, lub być niezwykle realistyczne, niemal nie do odróżnienia od rzeczywistości. To otwiera przed Tobą ogromne pole do popisu przy realizacji nawet najśmielszych koncepcji.

Sprawdź animacje reklamowe, które przygotowaliśmy dla Den Braven – producenta klejów, jednego z liderów w swojej branży. Zainspiruj się!

Porusz emocje za pomocą animacji reklamowych

Dobra reklama musi oddziaływać na emocje odbiorców, choć często jest to dla jej twórców prawdziwe wyzwanie. W przypadku animacji wykreujesz dowolny świat, bohatera, opowieść i… emocje. Animacja może bawić, wzruszać, działać na zmysły, wzbudzać zaufanie, zaskakiwać, intrygować, szokować. Jej potencjał w zakresie poruszania emocji jest o wiele większy niż w przypadku klasycznego filmu, w którym wiele zależy m.in. od umiejętności aktorów.

FAQ:

1. Czy warto postawić na animacje reklamowe?

Zdecydowanie tak, to stosunkowo „świeży” format w marketingu, który się wyróżnia i przyciąga uwagę odbiorców. Za pomocą technik animacji możesz stworzyć dowolną rzeczywistość – świat, jej bohaterów i historie, które w nim się rozgrywają.

2. Czy animacje reklamowe są tańsze niż tradycyjny spot filmowy?

Niekoniecznie, ceny zarówno animacji, jak i tradycyjnych wideo reklamowych są uzależnione od naprawdę wiele czynników. Dopiero po ustaleniu pełnego zakresu prac nad reklamą można rozmawiać o jej kosztach.

3. Ile kosztują animacje reklamowe?

Cennik animacji reklamowych, w zasadzie niezależnie od firmy, która je tworzy, może być wyjątkowo rozbieżny. Można przyjąć, że animacje reklamowe kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć są to i tak jedynie uśrednione szacunki.