Animacje świąteczne – pomysł na kreatywne życzenia

30 listopada 2020 Animacje i efekty specjalne
Kartka świąteczna i animacja na święta

Życzenia świąteczne w postaci animacji od lat podbijają sieć. Elektroniczne kartki, gify, infografiki, zdjęcia – te i inne formy są już dobrze znane i… lubiane. Sposobem na wyróżnienie się wśród tłumu są animacje świąteczne. Dlaczego warto powierzyć ich przygotowanie specjalistom?

Zwykłe życzenia świąteczne nie wystarczą

Choć w okresie świątecznym zwykle dobro zwycięża nad złem, a wartości, takie jak szczerość, życzliwość i wielkoduszność zazwyczaj nie mają granic, to jednak okazuje się, że często standardowe życzenia świąteczne, zamiast sprawiać przyjemność, budzą… frustrację. Już nawet wysyłanie do znajomych z mediów społecznościowych gotowych życzeń, obrazków lub filmików budzi wiele kontrowersji i negatywnych emocji. Inni bowiem czują się pokrzywdzeni tym, że ktoś skorzystał z “gotowca” i nie pofatygował się napisać kilku słów od siebie. 

Podobnie jest z markami, które decydują się na złożenie życzeń swoim klientom, sympatykom oraz fanom. Skopiowane z sieci życzenia i wklejone na gotowe szablony kartek świątecznych z pewnością nie wyglądają profesjonalnie. Skoro od użytkowników oczekuje się zaangażowania, takie wymagania działają również w drugą stronę. 

Tym samym należy postawić na kreatywne i oryginalne rozwiązanie. Jeśli nie chcesz popełnić świątecznego faux-pas, koniecznie skorzystaj z oferty na animacje bożonarodzeniowe w postaci krótkich lub dłuższych filmów bądź popularnych gifów. Ostrzegamy! Niektóre z nich mogą stać się viralem 😉 

Animacja świąteczna – nowoczesna alternatywa tradycyjnych kartek

Pamiętasz pocztówki świąteczne od krewnych, które przychodziły pocztą zbyt wcześnie lub… zbyt późno? Zdarzały się sytuacje, w których takie kartki przychodziły pogniecione, zabrudzone lub zamoczone? A kartki, które po otwarciu, wybrzmiewały świąteczną melodię? To był hit! Kiedyś wartość tradycyjnych kartek świątecznych rzeczywiście była ogromna i doceniana, jednak pewne niedogodności związane z ich wysyłaniem i otrzymywaniem sprawiły, że przekazywane życzeń w ten sposób, zamiast przyjemnością, stawały się wręcz utrapieniem. Koszty, logistyka, ryzyko zaginięcia lub zniszczenia kartek, brak gwarancji dostarczenia na czas, zmiany adresów znajomych, obrażeni krewni – to tylko niektóre minusy składania życzeń w formie kartek świątecznych.

Świat i technologie poszły do przodu, a wraz z nimi rozwinęły się również świąteczne życzenia. Standardowe pocztówki zastąpiły ekartki świąteczne wysyłane najczęściej e-mailem. Później pojawiły się infografiki, filmy czy nawet świąteczne gify. Wszelkie formy życzeń masowo zalały fora, strony internetowe i media społecznościowe. Lata mody na takie interaktywne kartki powoli mijają. Powrót do tradycyjnych kartek wysyłanych pocztą na taką skalę wydaje się raczej niemożliwy. 

animacja świąteczna kartka multimedialna

Dlatego właśnie warto zainwestować w profesjonalne animacje świąteczne – mogą to być krótkie lub dłuższe formaty, które mogą przedstawiać dosłownie wszystko. Animacja bożonarodzeniowa może zawierać elementy, których nie można ukazać w tradycyjnym filmie ze względu na realne ograniczenia. Takie oryginalne i kreatywne życzenia świąteczne mogą skutecznie łączyć świat rzeczywisty z tym wykreowanym, wirtualnym, komputerowym. Darmowe animacje świąteczne nie dają takiego pola popisu: są zazwyczaj szablonowe, powszechnie znane i uniwersalne. Warto wybrać nasze studio filmowe – stworzymy koncepcję i scenariusz oraz wykonamy animację na najwyższym poziomie. 

W jakim stylu stworzyć świąteczne animacje? 

Może nie każdy zdecyduje się na pełnometrażowe filmy animowane takie jak znane hollywoodzkie dzieła. Nie wszyscy będą mieli pomysł, budżet czy czas na piękną i długą reklamę biżuterii na Święta. Nie każdy będzie chciał zainwestować w śmieszne animacje na Święta Bożego Narodzenia – a z drugiej strony, ktoś inny będzie może wymagał tylko takiego stylu. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie ludzka wyobraźnia.

Firmowe życzenia świąteczne w formie animacji

Jednym z obszarów, w których wykorzystuje się niestandardowe formy życzeń świątecznych, może być Twoje przedsiębiorstwo. Za pośrednictwem animacji przekażesz swoim partnerom biznesowym, klientom czy pracownikom serdeczne życzenia. Może to być wzruszająca animacja, film z wykorzystaniem bohatera marki (brand hero) lub inny przekaz zawierający charakterystyczne dla animacji świątecznych elementy (gwiazdka, śnieg, prezenty, choinka itp.). 

ekartka na święta Bożego Narodzenia

Na pewno takie rozwiązanie przyniesie lepszy efekt niż standardowe firmowe kartki świąteczne. Najważniejsze, żeby w całej narracji zachować spójność i dostosować komunikat do strategii marketingowej firmy. W naszym studiu dbamy o to, by takie świąteczne animacje były zgodne z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa, zawierały logotyp firmy i inne cechy charakterystyczne brandu. Tym samym ociepla się wizerunek swojego przedsiębiorstwa i pokazuje profesjonalizm firmy. Z tej formy składania życzeń korzystają zarówno mniejsze firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, organizacje, samorządy, instytucje i wiele innych podmiotów, którym zależy na przyciągnięciu uwagi innych użytkowników. 

Tradycja w nowoczesnej odsłonie – filmiki świąteczne i animacje dla bliskich

Animacje na Święta są wykorzystywane nie tylko w przestrzeni biznesowej, ale również w sferze prywatnej. W dzisiejszych czasach, gdy czasem niemożliwe jest nawet odwiedzenie swoich bliskich, spersonalizowana animacja świąteczna może zdziałać cuda… Choć nie zastąpi fizycznej bliskości i obecności przy wspólnej kolacji, to z pewnością może wywołać uśmiech na twarzach Twoich bliskich. Co więcej, będą oni mogli powracać do tych wyjątkowych i kreatywnych życzeń długi czas. 

Animacje, gify świąteczne z muzyką, interaktywne kartki oraz inne formy elektronicznych życzeń mogą być wysłane nawet na drugi koniec świata. Są dostosowane do odtwarzania na komputerach, laptopach, smartfonach, tabletach i innych urządzeniach. Najczęściej wystarczy tylko dostęp do Internetu. 

Wyobrażasz sobie wzruszenie babci oglądającej kolorową animację z życzeniami wymyślonymi przez jej wnuki? Możesz pomyśleć, co poczuje osoba pracująca za granicą, która nie może wrócić do domu na Święta, gdy będzie oglądać taki film od najbliższych? Jaką radość wywoła spersonalizowana animacja od rodziny z końca Polski? No właśnie! O zaletach animacji świątecznych z pewnością nie trzeba przekonywać.

Odejdź od standardowych rozwiązań i wybierz kreatywne życzenia. Zobacz, że magia Świąt naprawdę działa!

FAQ

  1. Ile trwa animacja świąteczna z życzeniami?

Długość filmów lub gifów świątecznych jest uzależniona od indywidualnych preferencji zamawiającego oraz koncepcji i scenariusza animacji. Może to być kilkusekundowy zapętlony gif lub kilkuminutowy wzruszający filmik opowiadający pewną historię.

  1. Czy warto inwestować w reklamowe animacje świąteczne?

Jeśli chcesz ocieplić wizerunek swojej marki, podziękować klientom i fanom za dotychczasowy rok, złożyć im najlepsze życzenia i jednocześnie wypromować swoje przedsiębiorstwo w pozytywnym świetle – koniecznie zainwestuj w firmowe animacje świąteczne!

  1. Gdzie można publikować świąteczne animacje?

Animacje, ekartki czy świąteczne gify z muzyką możesz przesyłać pocztą elektroniczną, udostępniać w mediach społecznościowych czy nawet wysyłać w prywatnej wiadomości w popularnych komunikatorach internetowych.