Filmowanie z powietrza / Zdjęcia z drona

Zdjęcia oraz filmowanie z lotu ptaka (drona) to doskonały sposób na atrakcyjne przedstawienie rozległych terenów i budynków widzianych z góry. Nic więc dziwnego, że filmowanie z powietrza cieszy się sporą popularnością. Malownicze ujęcia wykonane z wysokiej perspektywy stanowią interesujące urozmaicenie każdej produkcji filmowej i tym samym skutecznie przyciągają uwagę widza. Zdjęcia wykonane z lotu ptaka można wykorzystać we wszelkich formach filmowych, począwszy od fabuły i dokumentu, poprzez filmy promocyjne miast i regionów, aż po prezentację firm i infrastruktury.

filmowanie z lotu ptaka z dronaBardzo długo filmowanie z lotu ptaka wykorzystywane było przede wszystkim w wysokobudżetowych produkcjach filmowych. Zdjęcia wykonywane były głównie z pokładów śmigłowców i helikopterów, często za pomocą kamer przymocowanych na zewnątrz. Forma ta pozwalała na uzyskanie ciekawych i dobrych ujęć, ale była bardzo kosztowna. Dziś najnowsze osiągnięcia techniki dostarczają nam tańszych i równie skutecznych narzędzi, które doskonale nadają się do nagrywania zdjęć z dużych wysokości. Filmowanie z powietrza stało się o wiele prostsze wraz z pojawieniem się dronów, czyli niewielkich, bezzałogowych statków powietrznych. Drony wykorzystywane do nagrywania zdjęć wyposażone są w system stabilizowania obrazu, a także wysokiej jakości kamerę. Ze względów bezpieczeństwa posiadają również GPS, czy też nowoczesne systemy umożliwiające automatyczny powrót do miejsca startu i lądowanie. Na rynku dostępne są różne typy bezzałogowych maszyn latających, które różnią się między innymi rozmiarem, mocą, wagą, czy też poziomem trudności obsługi.

Jakość zdjęć z drona w dużej mierze zależy od parametrów używanego sprzętu, jak i umiejętności operatora, którego zadaniem jest odpowiednie sterowanie maszyną i wybór najlepszych ujęć. Filmowanie z drona możliwe jest nawet z wysokości 300 m, urządzenie to pozwala ponadto na wykonywanie ciekawych zbliżeń wybranych miejsc i obiektów.

Niewielkie rozmiary i ciche działanie bezzałogowych statków powietrznych to ogromne atuty przy realizowaniu nagrań w mieście, a nawet wewnątrz budynków. To tylko kilka, spośród licznych powodów popularności dronów, które uważa się za technologię rewolucjonizującą branżę filmową i reklamową.

Filmowanie z drona a marketring

Perspektywa niedrogiego filmowanie z powietrza sprawiła, że drony doceniane i wykorzystywane są obecnie w wielu dziedzinach marketingu. Skutecznie sprawdzają się na rynku nieruchomości, dając firmom możliwość dokładnego zaprezentowania oferowanych domów i budynków. Zdjęcia z drona pojawiają się w licznych reklamach, teledyskach i filmach, również fabularnych. Statki bezzałogowe sprawdzają się doskonale przy rejestrowaniu imprez masowych, takich jak na przykład festiwale, wydarzenia kulturalne i sportowe. Co ciekawe filmowanie z drona coraz częściej używane jest również do wykonywania interesujących nagrań ze ślubów i innych imprez rodzinnych. Szerokie ujęcia panoramiczne, dokładna prezentacja infrastruktury firm z podniebnej perspektywy to niewątpliwe zalety tego sposobu filmowania.

We wszystkich naszych produkcjach stosujemy innowacyjne rozwiązania techniczne i wysokiej jakości sprzęt. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć również cieszącą się ogromnym zainteresowaniem usługą jaką są zdjęcia z drona.

Profesjonalne zdjęcia z drona

Do dyspozycji mamy kilka, wysokiej klasy dronów, są to następujące modele:

  • HEAVY Octo z kamerą RedEpic,
  • MEDIUM Hexa z kamerą GH4,
  • Light Quadro z kamerą GOPRO,
  • ALTA ze stabilizatorem MōVI.

Zdjęcia z drona, które wykonujemy wyróżniają się znakomitą jakością obrazu, intensywnymi barwami, dokładnie oddanymi detalami i wspaniałymi panorami. Zdjęcia realizowane z powietrza wykorzystujemy do produkcji spotów reklamowych, filmów korporacyjnych oraz teledysków. Zdjęcia z drona powierzamy licencjonowanym operatorom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w filmowaniu i sterowaniu dronem. Korzystając z nowoczesnego sprzętu i szerokiej wiedzy z łatwością uchwycą oni wszelkie interesujące ujęcia, zarówno malownicze i sielankowe, jak i te bardziej dynamiczne.

Realizujemy profesjonalne zdjęcia z drona, filmowanie z lotu ptaka, drona, z powietrza. Zapraszamy do kontaktu!

Produkcja i montaż teledysków wymaga
specjalistycznego sprzętu,
dzięki któremu tworzymy genialne pomysły. OSTRO zapewnia realizację każdego projektu na sprzęcie najwyższej jakości.

To najskuteczniejsze środki przekazu,
których moc polega na
harmonijnym oraz atrakcyjnym połączeniu różnego rodzaju mediów,
takich jak animacja, zdjęcia, film, lektor, muzyka. Jeśli reklama w telewizji, to tylko z OSTRO.

Filmy korporacyjne oraz szkoleniowe to idealne rozwiązanie
dla spółek i organizacji
świadomie budujących swój wizerunek
zarówno w Polsce jak i zagranicą. Sprawdź naszą propozycję!

Animacje i wizualizacje 3d to nasza pasja.
Realizujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty.
Tworzymy animacje 3D produktów, postaci, scen i obiektów itp.

Filmowanie oraz zdjęcia z lotu ptaka to doskonały sposób na atrakcyjne przedstawienie rozległych terenów i budynków widzianych z góry. Nic więc dziwnego, że filmowanie z powietrza (z drona) cieszy się sporą popularnością.

Filmy VR (Virtual Reality) to prawdziwa rewolucja w dziedzinie sztuki filmowej. Do ich realizacji używa się wieloobiektywowej kamery sferycznej rejestrującej obraz pod kątem 360 stopni.